Przejdź do treści
Mężczyzna wypoczywa na krześle

Proste wskazówki dotyczące organizacji domu

Idealnie czysty i lśniący dom może poprawić nastrój, samopoczucie i wydajność. Czysty dom, szczęśliwe życie - dowiedz się jak posprzątać dom w jeden dzień!

Czysty dom, oczyszczony umysł. Czysty dom, szczęśliwe życie. Posiadanie lśniącego czystością i pięknie utrzymanego domu poprawia nasz nastrój, samopoczucie i wydajność. Dzięki Cif i łatwym metodom organizacji domu w mgnieniu oka opracujesz harmonogram utrzymania porządku w domu.

Badanie z 2010 r. przeprowadzone przez naukowców z UCLA wykazało, że kobiety, które używały słów takich jak „zagracony” lub „niechlujny”, aby opisać swój dom, częściej miały podwyższony poziom kortyzolu oraz częściej bywały przygnębione. Tak więc motywacja do posprzątania domu i nazwania go pięknym może podnieść Cię na duchu i sprawić, że poczujesz się spokojniej i lepiej.

Jak posprzątać dom

Za pomocą łatwych metod organizacji domu możesz nauczyć się, jak posprzątać dom w ciągu jednego dnia! Najprostszym sposobem na to jest podzielenie zadań pomiędzy członków rodziny, przydzielając każdej osobie jeden lub dwa pomieszczenia.

Zacznij od uporządkowania wszystkich swoich rzeczy i podzielenia ich na kupki do zatrzymania, wyrzucenia lub przekazania na cele charytatywne. Następnie wprowadź w życie pomysły na łatwą organizację pokoju, aby uporządkować przedmioty, które chcesz zachować. Na przykład stylowe rozwiązania do przechowywania, takie jak samonośne półki i wiklinowe kosze, zapewniają dłuższe utrzymanie porządku w pokojach.

Sprytne sztuczki przy czyszczeniu łazienki

Ułatw sobie sprzątanie łazienki za pomocą kilku narzędzi do czyszczenia łazienki, które pomogą Ci zwalczyć pleśń i brud w ciągu kilku minut!

 • Sprawdź szafki w poszukiwaniu starych maszynek do golenia, przeterminowanych leków i wszystkiego, co powinno zostać poddane recyklingowi lub zutylizowane.

 • Uporządkuj i poukładaj przybory toaletowe za pomocą uchwytów na szczoteczki do zębów, haczyków do drzwi oraz półek prysznicowych lub koszy.

 • Po posprzątaniu nadszedł czas, aby Twoja łazienka zabłysła! Wyczyść wannę, umywalkę, prysznic i chromowane urządzenia, aż zobaczysz w nich własne odbicie!

Pożyteczne sztuczki przy czyszczeniu kuchni

Dzięki tym poręcznym sposobom na czyszczenie kuchni utrzymasz czystość i higienę w obszarach przygotowywania posiłków.

 • Uporządkuj szafki kuchenne i usuń z nich przeterminowane artykuły. Możesz także przekazać do banku żywności produkty nieprzeterminowane (i fabrycznie zamknięte), których już nie potrzebujesz.

 • Utrzymuj porządek przyborów kuchennych. Oddziel metalowe i drewniane przybory - dobrze jest trzymać metalowe przybory obok kuchenki, ale wilgoć z gotowania może uszkodzić te drewniane.

 • Po wyczyszczeniu szafek i blatów przejdź do czyszczenia błyszczących powierzchni! Dzięki Cif możesz przywrócić piękno lodówce, zamrażarce, kuchence i innym urządzeniom lub powierzchniom w kuchni.

Jak utrzymywać dom w czystości

Szybkie i skuteczne sprzątanie domu jest ważną umiejętnością do opanowania, szczególnie dla zabieganych. Oto kilka przydatnych wskazówek na to, jak sprawić, aby dom był idealnie czysty:

 • Wiedza o tym, jak ustalić skuteczny, długoterminowy harmonogram sprzątania jest najlepszym sposobem na to, aby Twój dom lśnił przez cały rok. A może warto sporządzić plan dla rodziny lub zarezerwować pewien okres dnia na sprzątanie, abyś mógł być dumny z tego, jak czysty i piękny jest Twój dom przez cały tydzień.

 • Jeśli wolisz krótkie porządki, możesz skupić uwagę na jednym pomieszczeniu w ciągu tygodnia i drugim w weekendy w ciągu miesiąca, aby oczyścić dom z niepotrzebnych rzeczy w ciągu 30 dni.

 • Skorzystaj z użytecznych rozwiązań do przechowywania, takich jak półki na buty, półki na doniczki i półki pionowe, aby zapewnić porządek.

 • Utrzymuj porządek w swojej szafce ze środkami do czyszczenia, dzięki czemu będziesz w stałej porządkowej gotowości.

Czysty dom, szczęśliwe życie z Cif

Sprzątanie z Cif pozwoli Ci chodzić po domu bez konieczności ciągłego dostrzegania brudu. Niech Cif sprawi, że przebywając w domu będziesz czuć się komfortowo i swobodnie. Oto kilka sposobów na wyczyszczenie domu za pomocą Cif:

 • Dla łazienki:

  • Usuwanie kamienia: Aby usunąć kamień, użyj sprayu Cif Perfect Finish Przeciw Kamieniowi. Jego specjalistyczna formuła zapewnia do 100% skuteczności w walce z zabrudzeniami w Twojej łazience.

  • Piękno na co dzień: Użyj CIF Power&Shine Łazienka. Usuwa trudne i uporczywe zabrudzenia jak osady z kamienia, twardej wody, kosmetyków i mydła, a technologia odpychania brudu i wody sprawia, że krople wody i brud nie osadzają się na wyczyszczonych powierzchniach, dlatego pozostają czyste na dłużej

 • Dla kuchni: Cif Power&Shine Kuchnia usuwa nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia w kuchni. Skutecznie usuwa tłuszcz ze wszystkich powierzchni pozostawiając świeży zapach czystości.

 • Wokół domu: Cif Outdoor to uniwersalne mleczko do czyszczenia na zewnątrz, które skutecznie usuwa nawet do 100% zabrudzeń. Jego formuła zawiera mikro-kryształki z włoskiego marmuru Carara, dzięki którym wnika w głąb zanieczyszczeń oraz doskonale radzi sobie nawet z ciężkimi plamami i najbardziej opornym brudem. Mleczko Cif Outdoor jest odpowiednie do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni, w tym m.in. plastikowych mebli ogrodowych i balkonowych, płotów, rowerów, zabawek, zjeżdżalni oraz innych przedmiotów wykonanych z tworzyw sztucznych lub malowanego aluminium.

Pożegnaj brud, powitaj piękno!

Pamiętaj: przed użyciem jakiegokolwiek środka czyszczącego dokładnie przeczytaj instrukcje i ostrzeżenia na etykiecie. Zawsze najpierw testuj każdy produkt na małej, niewidocznej powierzchni.