Przejdź do treści
 1. Strona Główna/
 2. Witaj piękno/
 3. Czysty dom, czysty umysł
kobieta skacząca w powietrzu w odbiciu

Czysty dom, czysty umysł

Następnym razem, gdy będziesz potrzebować motywacji do sprzątania domu, pomyśl o cudownych korzyściach jakie może zapewnić lśniący czystością dom.

Czysty dom, czysty umysł. Ale co to właściwie znaczy? Badania pokazują, że schludny, dobrze zorganizowany i lśniący czystością dom odgrywa ważną rolę w zdrowiu psychicznym i ogólnym samopoczuciu człowieka.

Czysty dom, czysty umysł

W jaki sposób sprzątanie domu może sprawić, że poczujesz się bardziej lepiej? Za czystością kryje się potężna siła psychologiczna, która sugeruje, że bałagan i brud mają bezpośredni wpływ na Twój nastrój.

Brudny dom może podświadomie wpływać na nasze samopoczucie i powodować smutek. Niech sprzątanie wywoła uśmiech na Twojej twarzy. Sprzątanie łagodzi stres związany z nieuporządkowanym domem, a wysiłek fizyczny w postaci czyszczenia sprawia, że wytwarzamy pot i uwalniamy endorfiny wywołujące dobre samopoczucie!

Przywróć swój dom i siebie do najlepszej formy, wykonując te proste kroki:

Krok 1 - Porządkowanie

Pozbądź się zajmujących przestrzeń przedmiotów – to co jest Ci już niepotrzebne oddaj albo sprzedaj. Resztę przechowaj za pomocą tych prostych rad:

 • Jeśli zniechęca Cię ogrom tego zadania, zacznij od czegoś małego, na przykład od biurka. Schludne biurko, schludny umysł: czyszczenie powierzchni i układanie zawartości szuflad zwiększy Twoją produktywność, ponieważ będziesz w stanie skupić się na zadaniu, a bałagan nie będzie Cię rozpraszać

 • Przejrzyj swoją garderobę, szuflady kuchenne i szafki na dokumenty, usuwając niepotrzebne ubrania, przedmioty lub papiery. Uporządkuj dokumenty według rodzaju a ubrania w szafie według koloru lub pory roku.

 • Przyjrzyj się rozwiązaniom do przechowywania, takim jak kosze kuchenne i wiszące półki, które mogłyby odgracić powierzchnię podłogi. To nie tylko sprawi, że porządek zagości w domu, ale także znacznie ułatwi sprzątanie.

Uwolnij się od bałaganu i poczuj spokój, opanowanie i większą motywację do założenia gumowych rękawic na następny etap!

Krok 2 - Dokładne czyszczenie

Po porządkowaniu nadszedł czas na odkurzanie, szorowanie i polerowanie, aż Twój dom znów będzie lśnił! To świetna okazja, aby dostać się do tych małych zakamarków, aby nadać im połysk. Możesz również zająć się kuchenką mikrofalową, piekarnikiem, pralką i innymi urządzeniami, które mogą wymagać większej uwagi.

Wybierz odpowiedni produkt do danego pomieszczenia:

 • Dla każdego pokoju w domu: Użyj Mleczka Cif, które skutecznie usuwa do 100% domowych zabrudzeń, pozwalając Ci cieszyć się idealnie czystym wnętrzem bez wysiłku.

 • Dla kuchni:

  • Usuwanie tłuszczu: Cif Power&Shine Kuchnia usuwa nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia w kuchni. Skutecznie usuwa tłuszcz ze wszystkich powierzchni pozostawiając świeży zapach czystości.

  • Spraw, by Twój piekarnik błyszczał: Cif Perfect Finish Piekarnik i Grill skutecznie usuwa 100% uciążliwych plam przypalonego tłuszczu. Silna formuła z cząsteczkami usuwającymi tłuszcz pokona nawet najbardziej uciążliwy brud z piekarnika, grilla i palników.

 • Dla łazienki:

  • Uporaj się z zaciekami: CIF Power&Shine Łazienka usuwa trudne i uporczywe zabrudzenia jak osady z kamienia, twardej wody, kosmetyków i mydła, a technologia odpychania brudu i wody sprawia, że krople wody i brud nie osadzają się na wyczyszczonych powierzchniach, dlatego pozostają czyste na dłużej.

  • Podejmij walkę z plamami z pleśni: Cif Perfect Finish Przeciw Pleśni. Usuwa wszystkie rodzaje pleśni i grzybów oraz niszczy bakterie.

 • Do podłogi:

  Spraw, by Twoje podłogi błyszczały dzięki Cif Brilliance. To sposób na perfekcyjną czystość i świeży zapach w Twoim domu. Jego formuła skutecznie usuwa lekkie, codzienne zabrudzenia, nadając jednocześnie wyjątkowy blask czyszczonym powierzchniom.

Żegnaj brudzie, witaj piękno!

Pamiętaj: przed użyciem jakiegokolwiek produktu uważnie przeczytaj instrukcje i ostrzeżenia na etykiecie. Zawsze najpierw testuj każdy produkt na małej, niewidocznej powierzchni.