Skip to content
This image depicts the smiling reflection of a man's face in the spout of a tap. His face appears playfully distorted, exaggerating the size of his nose.

Jak upiększyć małą łazienkę

 

Cif wierzy, że piękne domy i piękne miejsca sprawiają, że wszyscy jesteśmy szczęśliwsi. Oto poradnik, jak dzięki funkcjonalnym rozwiązaniom i odrobinie kreatywności można „odczarować” niewielki metraż i stworzyć piękną, stylową i przede wszystkim, wygodną przestrzeń.

Piękne pomysły na małe łazienki

Zabawa światłem i granicami percepcji to świetny sposób na stworzenie iluzji przestrzeni. Oto kilka pomysłów na małą łazienkę:

 • Niewielkie wnętrza preferują biele, kremy, beże, szarości - czyli wszystko to, co potrafi wizualnie powiększyć przestrzeń i dodać jej lekkości.
 • Zastanów się nad dodaniem świetlika lub świateł wokół lustra, aby stworzyć iluzję jasnej i przestronnej przestrzeni.
 • Dekorowanie boku wanny i ściany tymi samymi płytkami sprawia, że trudno jest odróżnić, gdzie kończy się jedna powierzchnia a druga zaczyna, dzięki czemu łazienka wydaje się większa.
 • Postaw na kolor! Fantazyjne, kolorowe elementy ożywią niewielkie wnętrze i dodadzą mu stylu. Mała łazienka zatem, wcale nie musi być nudna!

W małej łazience sztuką jest najlepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni i światła. Jeśli na liście pomysłów na małe łazienki znajduje się oświetlenie, pamiętaj, aby upewnić się, że wszystkie oprawy mają prawidłowy stopień ochrony IP dla bezpiecznego użytkowania w wilgotnych pomieszczeniach.

Pomysły na przechowywanie w małej łazience

Małe łazienki sprawiają wiele trudności w ich funkcjonalnym urządzeniu. Może nam się nawet wydawać, że w takim pomieszczeniu nie znajdziemy miejsca na wszystkie nasze łazienkowe akcesoria. Na szczęście wystarczy dobrać odpowiednie meble i praktyczne dodatki, by maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce i wygospodarować przestrzeń na niezbędne przybory.

 1. Wysoki, wielopoziomowy schowek oszczędza miejsce, zapewniając jednocześnie dodatkowe miejsce na wszystkie kosmetyki i środki czystości.
 2. Dodaj półkę nad zlewem, aby podłoga nie była zagracona i aby zapewnić sobie łatwy dostęp do rzeczy, których używasz na co dzień.
 3. Wykorzystaj przestrzeń nad toaletą - co powiesz na wiszącą szafkę lub wiklinowy kosz na kosmetyki?
 4. Haczyki przykręcane lub przyklejane do powierzchni to doskonały pomysł na zaaranżowanie nawet najmniejszego skrawka wolnej przestrzeni. Możemy umieścić je w dowolnym miejscu na ścianie, a także na bocznych ściankach mebli łazienkowych – to doskonałe miejsce na stworzenie np. oryginalnego organizera na kosmetyki.
 5. Regały i wiszące słoiki lub kosze stanowią doskonałe pionowe rozwiązania do przechowywania w małych przestrzeniach.

Jak wyczyścić małą łazienkę

Nic, co jest piękne, nie jest brudne. Właśnie dlatego produkty Cif czyszczą - aby wydobyć piękno Twoich powierzchni. Oto jak sprawić, by Twoja łazienka była świeża i czysta dzięki produktom Cif:

 • Idealnie czysta powierzchnia. Połysk bez smug: Mleczko CIF skutecznie usuwa do 100% domowych zabrudzeń, pozwalając Ci cieszyć się idealnie czystym wnętrzem bez wysiłku.
 • Mycie prysznica i umywalki:
  • CIF Power&Shine Łazienka usuwa trudne i uporczywe zabrudzenia jak osady z kamienia, twardej wody, kosmetyków i mydła, a technologia odpychania brudu i wody sprawia, że krople wody i brud nie osadzają się na wyczyszczonych powierzchniach, dlatego pozostają czyste na dłużej.
  • Aby usunąć kamień, użyj sprayu Cif Perfect Finish Przeciw Kamieniowi. Jego specjalistyczna formuła zapewnia do 100% skuteczności w walce z zabrudzeniami w Twojej łazience.
  • Do usuwania plam z pleśni użyj sprayu Cif Perfect Finish Przeciw Pleśni. Usuwa wszystkie rodzaje pleśni i grzybów oraz niszczy bakterie.
 • Mycie podłogi: Użyj Cif Brilliance. To sposób na perfekcyjną czystość i świeży zapach w Twoim domu. Jego formuła skutecznie usuwa lekkie, codzienne zabrudzenia, nadając jednocześnie wyjątkowy blask czyszczonym powierzchniom.

Pamiętaj: przed użyciem jakiegokolwiek produktu uważnie przeczytaj instrukcje i ostrzeżenia na etykiecie. Zawsze najpierw testuj każdy produkt na małej, niewidocznej powierzchni.