Przejdź do treści
  1. Strona Główna/
  2. Witaj piękno/
  3. Działania społeczności
Mężczyzna gotuje grilla

Działania społeczności

Działania społeczne sprawiają, że Twoja okolica jest bezpieczniejszym i szczęśliwszym miejscem. Tu znajdziesz świetne pomysły na zaangażowanie społeczności lokalnej!

Pomysły na działania społeczności lokalnej

Korzyści z zaangażowania społeczności lokalnej są oczywiste - ale od czego zacząć? Jak możesz zainspirować całą okolicę do udziału we wspólnym projekcie? Oto kilka przykładów działań społecznych, które możesz reklamować za pomocą ulotek, mediów społecznościowych lub strony www:

  1. Odmaluj ławki i stare ogrodzenia, a także wyczyść lub pomaluj ściany pokryte graffiti, aby przywrócić swojej okolicy piękny wygląd.

  2. Zaangażuj społeczność lokalną w pomoc innym. Możesz współpracować z organizacją charytatywną, aby zebrać datki na szczytny cel, lub zorganizować specjalne wydarzenie z przychodami przeznaczonymi na cele charytatywne.

  3. Zbierz sąsiadów, aby posprzątać okolicę. Dzięki temu wszyscy poczują się bezpieczniej i szczęśliwiej- bez względu na to, czy przechodzą tamtędy do szkoły, czy na zakupy. Zorganizowanie dnia sprzątania w lokalnej społeczności to świetny pomysł - możesz skupić się na konkretnej ulicy lub skwerze, a jeśli Twoja akcja się powiedzie, następnym razem możesz zająć się inną lokalizacją!

  4. Uruchom program straży sąsiedzkiej, aby pomóc w zapobieganiu przestępczości i wandalizmowi w Twojej okolicy.

Te wskazówki są dobrym punktem wyjścia, by razem ze społecznością lokalną dbać o Waszą okolicę.