Przejdź do treści
Wewnątrz lodówki

Czyszczenie lodówki

Szukasz wskazówek dotyczących czyszczenia lodówki? Dowiedz się, jak wyczyścić lodówkę, aby usunąć nieprzyjemne zapachy.

Czyszczenie lodówki może być łatwe dzięki produktom Cif.  Oto kilka wskazówek, jak wyczyścić lodówkę, aby znów wyglądała jak nowa i pachniała świeżością.

Czyszczenie lodówki

Ważne jest, aby wiedzieć, dlaczego lodówka powinna być idealnie czysta. Czyszczenie wnętrza lodówki jest niezbędne, aby zmniejszyć ryzyko zatrucia pokarmowego, ponieważ służy ona do przechowywania zarówno surowej, jak i gotowanej żywności.

Nasze lodówki otwieramy wiele razy dziennie. Jeśli jest zagracona i nie pachnie przyjemniw jej zawartość nagle staje się raczej nieapetyczna i może zniechęcać do gotowania!

Jak często należy czyścić lodówkę? Łatwiej jest nad tym panować, czyszcząc lodówkę co tydzień. Dobrym pomysłem jest czyszczenie półek raz w tygodniu i gruntowne czyszczenie raz na kilka miesięcy.

Jak szybko i sprawnie wyczyścić lodówkę

Użyj Cif Perfect Finish Lodówka i Mikrofalówka, który czyści i odświeża lodówki, zamrażarki, mikrofalówki, zmywarki z zewnątrz jak i wewnątrz. Pozostawia świeży i przyjemny zapach.

Czyszczenie lodówki: Przewodnik krok po kroku

Oto krótki przewodnik na temat czyszczenia każdej części lodówki, w tym szuflad, uszczelek, drzwi i półek.

  • Często najlepiej jest zacząć od górnej części lodówki i stopniowo schodzić niżej, aby nie tracić czasu na sprzątanie smug spływających kropel.

  • Najlepszym sposobem na wyczyszczenie lodówki i innych pojemników do przechowywania żywności jest rozpoczęcie od wyjęcia z niej wszystkiego lub wyczyszczenia lodówki przed pójściem na zakupy, aby nie trzeba było przesuwać takiej ilości jedzenia. Ułatwia to czyszczenie wnętrza lodówki i eliminuje możliwość zakażenia.

  • Wyciągnij półki i wszelkie wyjmowane szuflady i pozostaw do namoczenia w misce z ciepłą wodą i środkiem do mycia naczyń. Rowki na półki to często pomijany obszar podczas czyszczenia lodówki, więc upewnij się, że do nich dotrzesz.

  • Pamiętaj, aby wyczyścić również zewnętrzną stronę lodówki, wycierając wszelkie plamy lub ślady z drzwi i uchwytu. W ten sposób Twoja lodówka będzie wyglądać pięknie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz!

Dzięki produktom Cif łatwo uniknąć brzydkiego zapachu w lodówce. Pożegnaj brud, powitaj piękno!

Pamiętaj: przed użyciem jakiegokolwiek środka czyszczącego dokładnie przeczytaj instrukcje i ostrzeżenia na etykiecie. Zawsze najpierw testuj każdy produkt na małej, niewidocznej powierzchni.